Pożar garażu w Boleminie

Dzisiaj, 24 lutego dyżurny gorzowskich strażaków odebrał zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Bolemin. Na miejsce zadysponowanych zostało 6 zastępów strażaków

Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Gorzowie Wlkp, OSP Deszczno, OSP Krasowiec i OSP Ulim.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że pali się pomieszczenie garażowe.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego i gazowego, podaniu prądu wody na palące się pomieszczenie garażu.

Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przeszukiwali budynek pod względem przebywania osób trzecich – nikogo nie odnaleziono. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do wynoszenia na zewnątrz spalonych elementów wyposażenia garażu, które zostały ponownie przelane wodą.

Dalsze działania ratowników polegały na przewietrzeniu i sprawdzeniu budynku za pomocą miernika wielogazowego oraz kamery termowizyjnej.